Ma 2017. március 28. kedd van. Köszöntjük kedves Gedeon, Johanna, Hanna nevű látogatóinkat! A Nap kel 06:34-kor, nyugszik 19:17-kor.
 
Archív cikkek
article thumbnail
Ebzárlat
A Békés Megyei Kormányhivatal Gyulai Járási Hivatal Járási Élelmiszerlánc- biztonsági és Állategészségügyi Osztály településünk közigazgatási területén 2017. április 1-től 23-ig terjedő időszakban...
article thumbnail
Képviselő-testületi ülés
Értesítem, hogy Lőkösháza Község Önkormányzat Képviselő-testülete 2017. március 28-án, kedden 15:00 kezdettel soron következő képviselő-testületi ülést tart az Önkormányzati Hivatal házasságkötő...
article thumbnail
Tájékoztató építési/ inert hulladékkal kapcsolatosan
Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy a kommunális hulladékot elszállító közszolgáltató tájékoztatása alapján a községi piacnál kihelyezett hulladékgyűjtő szigetbe illegálisan, azaz engedély...

Szociális tüzelőanyag támogatás a lakosságnak 2016-ban is

Az önkormányzat az már negyedik alkalommal sikeresen pályázott az önkormányzatok szociális célú tüzelőanyag támogatására.Ismét lehetőségünk nyílt arra, hogy tüzelővel is segítsük településünkön a rászorulókat. A pályázat keretén belül 1.470.025,- forint támogatást nyertünk. Az általunk megnyert támogatási összeg a kért támogatás 44 %-a. A megnyert támogatást az önkormányzat a Képviselő-testület döntése értelmében 700.000 forinttal egészítette ki. Így egy családnak 2 mázsa tüzelőt tudunk juttatni, melyből 1,54 mázsa származik pályázati támogatásból, közel fél mázsa szenet pedig önerőből sikerült megvásárolni.

Értesítjük a Tisztelt Lakosságot, hogy a mai napon megkezdtük a szociális célú tüzelőanyag kiszállítását. Közel 40 igénylő otthonába jutott el a mai napon a segítség. A szociális bizottsághoz beérkezett kérelmeket a bizottság folyamatosan bírálja el. Ezt követően a tüzelőt az önkormányzat saját erőből házhoz szállítja az érintettek részére. Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy az igénylés kizárólag kérelem beadását követően kerül elbírálásra, vagyis nem jelenti azt, hogy akinek lakhatási támogatást állapított meg az önkormányzat, annak automatikusan jár a szociális tüzelőanyag támogatás! A kérelmeket kizárólag 2017. január 15- ig lehet beadni! A kérelem nyomtatvány letölthető a község honlapjáról, és személyesen is átvehető a polgármesteri hivatalban. A gyors ügyintézés érdekében kérelmét minden melléklettel lássa el, mert ellenkező esetben hiánypótlást kell elrendelni, ami meghosszabbítja az ügyintézési határidőt!

Események községünkben
Nincsenek események
 
 
Gondozási Központ
article thumbnail
Gondozási Központ beszámolója
Gyulai Kistérség Egységes Szociális és Gyermekjóléti Intézménye tagintézményeként működő Lőkösházi Intézményegység 2013. évi beszámolója itt letölthető....
article thumbnail
A Munkácsy Múzeumban jártunk
2013. október 15-én (kedden) Békéscsabára utazott a Gondozási Központ műkedvelő kis csapata. Ceglédi Mihály, gondozottunk volt az ötletgazda, akinek a felvetését szervezés követte. Kedves...
article thumbnail
Látogatás a gyulai 3-as klubnál
A Galbácskerti Idősek klubjának korábban a lőkösházi Gondozási Központban tett látogatását viszonoztuk 2013. szeptember 16-án. Közös célul tűztük ki a kapcsolatépítést, majd a kiépült kapcsolatok...
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
Menetrendek
BÉKÉSCSABÁRA:
01:30 
05:50 
05:50
06:48
01:30 
05:50 
05:50
06:48
GYULÁRA:
01:30 
05:50 
05:50
06:48
MÁV MENETREND
VOLÁN MENETREND
2007 november óta:
577595
Ma
Tegnap
A héten
A múlt héten
A hónapban
A múlt hónapban
Összesen
43
220
822
386504
11803
11722
577595

Honlapunk 2017. év elején megújul, ezért archív cikkeink jelenleg nem érhetőek el. 

Lőkösháza Község Információs Portál 2007-2014 - Minden jog fenntartva! - Üzemelteti  a CsabaInformatika.NET - Tárhely: Maxer